Juniori E, Etapa a 17 a: Metalurgistul Cugir- SODA Ocna Mures 6-0

Metalurgistul Cugir- SODA Ocna Mures 6-0
Neamtu Andrei(cpt), Puscas Bogdan, Stoica Flaviu, Moise Denis, Morusca Raul, Marton Antonio, Kovacs Bogdan, Barbu Dragos, Puia Catalin, Botezan Razvan, Vancea Rares, Rat Alex, Gabor Mario.

Sincere Condoleanțe!

Scris de

Familia SODA este alături de suferința jucătorului nostru, Cristian IVAȘCU și a celor din familia lui, pricinuită de pierderea tatălui! Sincere condoleanțe!

Bunul Dumnezeu să îl ierte și să îl odihnească în pace!

Juniori E, etapa a 16 a: SODA Ocna Mures-ACS Scoala de fotbal Valea Frumoasei Sebes 2-2 (1-1)

Scris de

Golurile echipei noastre: Toni Marton, Bogdan Kovacs

Formatia noastra pentru meciul de azi:

Neamtu Andrei, Puscas Bogdan, Stoica Flaviu, Moise Denis(cpt), Morusca Raul, Marton Antonio, Kovacs Bogdan, Barbu Dragos, Kovacs Alex, Botezan Razvan, Vancea Rares, Rat Alex, Gabor Mario.

Felicitări băieților si antrenorului Marius Maxim!

Juniori D, Etapa a 4 a, Play Out: Speranța Albac - SODA Ocna Mureș 2-5 (1-4)

Scris de

Astăzi, pe terenul din Baia de Arieș, în meciul juniorilor D:
Speranța Albac - SODA Ocna Mureș
scor final 2 - 5 (la pauză: 1 - 4), goluri marcate pentru echipa noastră de Răzvan Petridean (Min 1, din penalty), Ionuț Lacău (Min 12), Edi Comșa (Min 22, 28 și 45)
In Min 10, la scorul de 1 - 0 pt echipa noastră, Razvan Oprinca a executat foarte bine o lovitura liberă, dar mingea a lovit bara laterală!
Antrenorul echipei noastre, dl Prof Marin Divricean a folosit următorul lot de jucatori:
Paul Moldovan, Tudor Decean (portari) - Ștefan Morar, Vejke Kiss, Antoniu Barbu, Răzvan Oprinca, Răzvan Petridean, Gergo Takacs, Ionuț Lacău, Eduard Comșa, Denis Moise, Alex Gabor, Dragoș Coman, Vlad Popa, Laurentiu Radu

Felicitări băieților și domnului antrenor!
Hai SODA Dragă! ?⚪️?

Liga a IV a, Etapa a 21 a: Viitorul Santimbru - SODA Ocna Mures 0-2 (0-1)

Scris de

Etapa a 21 a: Viitorul Santimbru - SODA Ocna Mures 0-2 (0-1)
Echipa noastra a marcat prin Vali Dragan,in minutul 45 si 67 din penalty.
Au intrat pe parcursul jocului: Pereat, Cocis și Olar, iar jucătorii înlocuiți au fost: Cristea, Kiss și Man (in Min 84, 85, 86)
Antrenorii Ionut Pereat si Ovidiu Maier au abordat aceasta partida cu urmatoarii:
Marian Clipici, Marian Gut, Marian Gorba, Viorel Ratiu (cpt), Cristi Ivascu, Szili Csegoldi, Paul Man, Tudor Cristea, Daniel Vaidasigan, Huni Kiss si Vali Dragan.
Rezerve: Eneie Tiboc, Ioan Cocis, Cristian Onisor, Bogdan Olar, Ioan Pereat si Ovidiu Maier
Maseur: Marius Chirila
Un meci in care in prima repriza, echipa gazda a dominat jocul, avand si 3 bare, dar noi mai pragmatici am reușit sa înscriem la sfârșitul primei reprize si sa ne mărim avantajul la mijlocul reprizei a 2 a.
Saptamana viitoare echipa noastra va avea o pauza ca urmare a retragerii echipei din Baia de Aries. Urmand ca in 28.04 sa ne deplasam la Stremt, pentru meciul cu Vointa